سلام ، به وبسایت کتابخانه فراسوی دانش خوش آمدید.

معرفی 7 کتاب برتر در هر هفته

معرفی 7 کتاب برتر در هر هفته

کتاب‌ها آن چنان قدرتی دارند که می‌توانند به یک باره شما را از یک پروژه سخت یا رابطه‌های فرسایشی کنونی جدا کنند و با خواندن آن‌ها آرامش زیادی پیدا کنید. سوال اصلی این جا است که چرا به سراغ کتاب‌ها نمی‌رویم و به مطالعه آن‌ها نمی‌پردازیم؟ کمی در این خصوص تامل کنید. شاید نمی‌دانید که به مطالعه چه کتابی بپردازید! نگران نباشید ما به عنوان تیم تحریریه کتابخانه فراسوی دانش قصد داریم به معرفی چندین کتاب برتر و اثر برگزیده بپردازیم. با ما همراه باشید تا به شما کمک کنیم تا کتابی متناسب با سلیقه ی خودتان را پیدا کنید. سپس از خواندن آن لذت ببرید.

معرفی چندین اثر برگزیده

حال که با ما همراه شدید، قصد داریم در ادامه به بررسی هفت جلد از برترین کتب موجود بپردازیم. همچنین قصد داریم ضمن ذکر مشخصات کلی و کوتاهی در ابتدای معرفی هر کدام، توضیح مختصر و مفیدی نیز از کتاب پیش رو ارائه دهیم.

کتاب برتر تاریخ مختصر مرگ

کتاب برتر تاریخ - مختصر مرگ

مشخصات کلی: نويسنده آن، داگلاس جی دیویس، انتشارات نگاه، 248 صفحه

مرگ‌ و به خصوص نحوه مواجهه انسان با آن، تاریخی دارد که کتاب تاریخ مختصر مرگ شرحی مختصر از این مواجهه است. انسان‌ها از پیش از تاریخ تا کنون درگیر تعریف چیستی مرگ بوده‌اند. از این رو متناسب با پاسخی که به داده‌اند، ترس از مرگ را تخفیف داده‌اند. به عبارتی دیگر تاریخ مرگ در عین حال تاریخ انسان و آیین‌های او است. از طرز برخورد کردن با جسد مردگان تا مراسم تشییع جنازه مردگان و سوگواری همچنین فکر زندگی ابدی و سپس آینده خود در دوران پس از مرگ. بنابراین در این کتاب برتر متوجه می‌شویم که تاریخ مرگ همان تاریخ انسان و نحوه مواجهه با فقدان خودش و دیگران است.

● شما می‌توانید این کتاب را از کتابخانه فراسوی دانش بخش جامعه شناسی امانت بگیرید و از خواندن آن لذت ببرید.

راهنمای استفاده از هوش‌های چندگانه

راهنمای استفاده از هوش‌های چندگانه

مشخصات کلی: نويسنده مایک فلیتام، انتشارات رشد، 144 صفحه

اثر جذاب دیگری که می‌خواهیم برایتان معرفی کنیم، کتاب راهنمایی استفاده از هوش‌های چندگانه در محیط‌های آموزشی است. در واقع هوش‌های چندگانه ابزار قدرتمندی برای غنی سازی آموزش و رشد دادن استعدادهای فراگیران به شمار می‌رود. در این اثر برگزیده ضمن ارائه توضیحاتی مقدماتی درباره این نظریه، مزایای به کار گیری آن در امر آموزش فراگیران در هر سنی نشان داده شده است. این اثر همچنین نشان می‌دهد که می‌توان نظریه هوش‌های چندگانه را به سهولت در آموزش به کار گرفت. همچنین با به کار گیری هوش‌های چندگانه فراگیران را در استفاده از مهارت‌هایشان، لذت بردن بیشتر از مطالب آموزشی و تقویت عزت نفس یاری می‌دهد. فعالیت حرفه‌ای مایک فلیتام، نویسنده مشهور این اثر، مشاور آموزشی و از مولفان به نام انگلستان در راستای یاری معلمان و فراگیران است تا در عرضه آموزش اثر بخش‌تر عمل کنند. در نتیجه از این کار لذت بیشتری ببرند.

● به‌ شما توصیه می‌کنیم این کتاب برتر و خوب را مطالعه کنید. اگر هم قصد امانت گرفتن از کتابخانه فراسوی دانش را دارید، می‌توانید به بخش کتاب‌های روانشناسی مراجعه کنید.

روانشناسی هنرهای تجسمی

اثر برگزیده - روانشناسی هنرهای تجسمی

مشخصات کلی: جرج مدر، انتشارات شهر هنر، 302 صفحه

روانشناسی هنر کتابی ارزشمند است که تاریخ هنر را به شکلی وسیع، عمیق و گسترده‌ به عصب شناسی ادراک تصویری پیوند می‌دهد. این کتاب برای دانشجویان کارشناسی ارشد و همچنین افراد متخصص در علوم بینایی و هنری که مایل هستند درک درستی از همپوشی این دو رشته داشته باشند، متنی دلپذیر و خوشایند است. چنین کتابی دعوتی است به ارزیابی آثار بزرگ هنری همراه با نگاهی نو. جرج مدر نویسنده این کتاب برتر با روش مبین خود مفاهیم پیچیده را دست یافتنی می‌کند. روشی که به گمان همه گفت و‌ گویی جدید در مورد مفهومی کهن را باز خواهد کرد.

این اثر برگزیده، توجه دانشمندان جوان را به هنر جلب می‌کند. همچنین آنان را به تفکر درباره‌ی آن فرا می‌خواند. به نظر شما هنر در مورد چگونگی کارکرد مغز چه چیزی را می‌تواند برای ما روشن کند؟ این کتاب برای آموزشی نورآورانه و بین رشته‌ای است. همچنین برای اولین بار ایده‌ها‌ و نظریه‌های مختلف را شیوه‌ای روشن و ادراک پذیر در اختیار دانشجویان روانشناسی هنر قرار می‌دهد. جالب است بدانید تصاویر خوب این اثر، به درک آثار هنری جدید و کاربست اصول پایه‌ای در آن‌ها کمک می‌کند.

● شما نیز با این توضیحات مشتاق خواندن آن شدید؟ اگر تمایل داشتید می‌توانید آن را از بخش کتاب‌های هنر کتابخانه فراسوی دانش امانت بگیرید.

زندگی‌ روزمره در دوره طاعون

زندگی‌ روزمره در دوره طاعون

مشخصات کلی: جوزف پی برن، انتشارات نگاه، 584 صفحه

بیایید با هم به بررسی قسمت کوتاهی از این اثر برگزیده و جالب بپردازیم. آدمی در طول تاریخ همه گیری‌های زیادی را از سر گذرانده است. بیماری‌های خاصی که برای مدتی محدود بین جماعتی بزرگ شایع می‌شد، اما همه گیری‌های نسبتا اندکی به پاندمی رسیدند. یکی‌ از مهیبترین پاندمی‌ها طاعون سیاهی است که سه قرن دنیای مسلمان و‌ حتی مسیحیان را در هم کوفت! بیماری طاعون تا قرن‌ها در کشورهای اروپایی جان چندین نفر را گرفت. طاعون در پایان قرن هفدهم میلادی از اروپا به آفریقای شمالی و خاور نزدیک رفت. تا قرن نوزدهم در آن سرزمین‌ها و همراه با مردمان آن زمان زندگی کرد. جان میلیون‌ها انسان را گرفت و به حیات آن ها پایان داد.

● آیا شما نیز کنجکاو هستید که بدانید زندگی روزمره در دوران طاعون چگونه بوده است؟ اين کتاب گزینه مناسبی برای شما است. پس حتما به مطالعه آن بپردازید. همچنین می‌توانید از بخش کتاب‌های پزشکی موجود در کتابخانه فراسوی دانش آن را امانت بگیرید.

کتاب برتر خرافه گرایی در ایران

کتاب برتر - خرافه گرایی در ایران

مشخصات کلی: نویسنده میرتبار عیوضی اسفندیاری، انتشارات مکث اندیشه، 264 صفحه مصور

خرافه، تعلق و پایبندی به وهمیاتی است که عمدتا ریشه در سه عیب بشر یعنی ترس، حیرت و جهل دارد. تا زمانی که این معایب درمان نشوند، انحرافات وابسته به خرافات نیز در جامعه ریشه کن نخواهند شد. بررسی کمی و‌ کیفی پژوهش‌ها نشان از بالا بودن گرایش عمده مردم ایران به مسائل خرافی دارد. تقریبا هر ایرانی به نوعی درگیر مصادیقی از خرافات است. بسیاری از مردم بر این باور هستند که خرافه به عقیده و عمل ضرری نمی‌زند. در حالی که بررسی وضعیت این معضل فرهنگی – دینی در گذشته و حال و همچنین دستیابی به روند تاثیر خرافه گرایی به روش تحلیل تاریخی، نامطلوب بودن وضعیت خرافه گرایی در جامعه ایران را نشان می‌دهد. در واقع این عمل آسیب جدی در حوزه دین و فرهنگ به شمار می‌رود. حتی در ریزترین مسائل خانواده همچون مسائل اقتصادی و مباحث زناشویی و طلاق نقش چشمگیری دارد.

● اگر مشتاق هستید که این اثر برگزیده را بخوانید می‌توانید برای امانت گرفتن آن به قسمت کتاب‌های آداب و رسوم کتابخانه فراسوی دانش مراجعه کنید.

اثر برگزیده خودکشی در ایران

اثر برگزیده - خودکشی در ایران

مشخصات کلی: نويسنده اکبر علیوردی نیا، انتشارات آگاه، 304 صفحه

یکی دیگر از مسائل مهم، تاریخ خودکشی در ایران است که می‌خواهیم به معرفی یک‌ کتاب برتر در این زمینه بپردازیم. خودکشی یکی از رفتارهای پر خطر در جامعه کنونی است که در زمره مسائل اجتماعی قرار می‌گیرد. تغییر ساختاری و جوان‌تر شدن کسانی که اقدام به این رفتار می‌کنند نیز بر اهمیت آن افزوده است. خودکشی نه تنها یک خسارت شخصی، بلکه یک خسارت اجتماعی نیز هست. با گسترش شهرنشینی و فروپاشی شبکه‌های خویشاوندی، ضرورت بازآفرینی و‌ تقویت سرمایه‌ی اجتماعی، که موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله تمایل به خودکشی است، بیش از پیش نمایان می‌شود. همچنین اگر افرادی دچار ناکامی در زندگی خود شوند، حس می‌کنند اگر شکست‌ بخورند، ناکامی بیشتری خواهند داشت، پس احتمال بیشتری می‌رود که دست به خودکشی بزنند. جایی که فردگرایی نهادینه شده است، خودکشی انتخابی شخصی برای کسانی است که انتظاراتشان برآورده نشده و این انتظارات هر چیزی می‌تواند.

● ما در کتابخانه فراسوی دانش چنین آثاری را نیز در بین چندین هزار جلد کتاب داریم. در صورت تمایل می‌توانید برای امانت گرفتن کتاب خودکشی در ایران، به قسمت کتاب‌های خدمات اجتماعی کتابخانه مراجعه کنید.

اثر برگزیده ایلان ماسک

ایلان ماسک

مشخصات کلی: نويسنده اشلی ونس، انتشارات یوشتیا، 414 صفحه

در آخر می‌خواهیم به بررسی کتاب جذاب  و کاربردی دیگری بپردازیم. این کتاب، زندگی نامه ایلان ماسک، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت تسلا و اسپیس ایکس است، که از بدو تولد تا به اکنون را روایت می‌کند. در این اثر برگزیده، به تمامی مراحل زندگی‌ ایلان ماسک از جمله مهاجرت، راه اندازی شرکت‌های نو پا، روابط خانوادگی و سایر جنبه‌های زندگی‌ ماسک پرداخته شده است. چنین آثاری به ما می‌آموزند که با تلاش، پشتکار و اعتماد به نفس بتوانیم سلسله مراتب موفقیت را پشت سر بگذاریم و به خواسته‌های خود برسیم.

● خواندن این کتاب می‌تواند برای افرادی که می‌خواهند با رمز و‌ رازهای موفقیت در شرکت‌های نو پا آشنا شوند، بسیار سودمند و مفید باشد. همچنین شما می‌توانید این اثر برگزیده را از بخش کتاب‌های اقتصاد کتابخانه فراسوی دانش امانت بگیرید. تا به مطالعه کامل آن بپردازید.

سخن پایانی…

در این مطلب قصد ما بر این بود که به بررسی چندین کتاب برتر و آثار برگزیده بپردازیم. امیدواریم که برایتان مفید بوده باشد. همچنین با معرفی این آثار توانسته باشیم شما را به خواندن کتاب‌های خوب و جذاب ترغیب کرده باشیم. اگر شما این کتب را مطالعه کردید یا نظری در این خصوص دارید می‌توانید در قسمت دیدگاه‌ها نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. در آخر از شما دعوت می‌کنیم با مراجعه به بلاگ کتابخانه فراسوی دانش سایر مقالات مفید و کاربردی را مطالعه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.