سلام ، به وبسایت کتابخانه فراسوی دانش خوش آمدید.

7 کتاب پرمخاطب در کتابخانه فراسوی دانش + معرفی هر کدام

7 کتاب پرمخاطب در کتابخانه فراسوی دانش + معرفی هر کدام

چه معیارهایی برای انتخاب کتاب پر مخاطب وجود دارد؟ آیا هر کتابی که بیشتر معروف باشد، کتاب خوبی است؟ مردم همیشه به کتاب‌هایی که دست به دست می‌چرخند و می‌توان در هر جایی افرادی را یافت که در حال خواندن آن‌ها هستند، پرطرفدار و محبوب می‌گویند. اما ما در کتابخانه‌ی فراسوی دانش تصمیم گرفته‌ایم کتاب خوب و پر مخاطب را جور دیگری معنی کنیم. زیرا لزوما هر آنچه بیشتر طرفدار دارد، بهترین نیست. پس کتاب‌هایی را انتخاب کردیم که خطابشان با افرادی بود که سعی می‌کنند در مسیر موفقیت و سعادت قدم بردارند. در واقع کتاب‌هایی که ما برای معرفی به شما برگزیدیم، در میان کسانی که دنیا را به جای بهتری تبدیل می‌کنند، پرمخاطب است. با این دیدگاه بدون شک این کتاب‌های محبوب، جز بهترین‌ها نیز هستند. اگر شما هم می‌خواهید در مسیر موفقیت و خوشبختی گام بردارید، تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید.

7 کتاب پرمخاطب در فراسوی دانش

ما در اینجا از میان کتاب‌های پرمخاطب و برتری که با معیار بالا انتخابشان کردیم، هفت مورد را به شما معرفی می‌کنیم. بعد از خواندن این مطلب می‌توانید به بلاگ ما مراجعه کنید تا با کتاب‌های جذاب بیشتری آشنا شوید.

 

 

1. کتاب از خوب به عالی1. کتاب از خوب به عالی

بگذارید اول یک سوال بپرسیم. تعریفتان از یک شخص شکست‌خورده و ناموفق چیست؟ احتمالا می‌‌گویید شخصی که عملکرد بدی دارد. اما جیم کالینز در کتابش، به شما ثابت می‌کند که جوابتان اشتباه است. از نظر او پاسخ این سوال، شخصی است که عملکرد خوبی دارد. بله درست خوانده‌اید هیچ اشتباهی رخ نداده است. در واقع کالینز می‌گوید برای شکست‌خورده بودن نیازی نیست ضعیف عمل کنید. تنها کافی است عالی نباشید. او علت در جا زدن و عدم موفقیت بسیاری از افراد را رضایشان هنگام رسیدن به یک جایگاه متوسط می‌داند. در واقع تنها عده‌ی کمی از افراد به داشتن یک موقعیت نسبتا خوب قانع نمی‌شوند و می‌خواهند به عالی‌ترین جایگاه ممکن دست پیدا کنند. این عده‌ همان کسانی‌اند که ما آن‌ها را بسیار موفق می‌خواهیم و تصور می‌کنیم راز مهمی برای دستیابی به جایگاهشان دارند. اما در کتاب از خوب به عالی یاد می‌گیریم جور دیگری به موفقیت نگاه کنیم.

 

 

2. هیچ وقت علم را جدی نگرفته ایم2. هیچ وقت علم را جدی نگرفته ایم

چندین سال است که سایه‌ی جهل و خرافات بر سر سرزمینمان افتاده و باعث عقب‌ماندگی ما شده است. بدون شک شما نیز جملاتی از این دست را زیاد شنیده‌اید. ولی آیا به راستی چنین است؟ آیا ما در مهد عقب‌ماندگی به سر می‌بریم و هیچ ارزشی برای علم قائل نیستیم؟ این دغدغه همان‌طور که ذهن ما و شما را به خود مشغول کرده، دکتر رسول جعفریان را نیز بر آن داشته تا منابع علمی و تاریخی را زیر و رو کند و جوابی منطقی و قابل استناد برای این سوال پیدا کند. پس اگر شما نیز درباره‌ی علم و جایگاهش در سرزمین، فرهنگ و تاریخمان کنجکاو هستید بهتر است، قبل از پذیرفتن همچنین سخنان بی‌اعتباری، این کتاب را بخوانید. در اثر دکتر جعفریان با عنوان هیچ وقت علم را جدی نگرفته‌ایم، سعی شده با نگاهی بی‌طرف موضع دین، جامعه و فرهنگمان را نسبت به علم، در طول تاریخ، مشخص کند.

 

 

3. کتاب پرمخاطب دیزاین بریف3. کتاب پرمخاطب دیزاین بریف

از سر و کله زدن با کارفرمایانی، که بدون هیچ سررشته‌ای از هنر طراحی، درباره‌ی کارتان نظر می‌دهند، خسته نشده‌اید؟ زمان آن نرسیده راهکارهای شناساندن علم و هنرتان به این افراد را یاد بگیرید؟ باید بگوییم که پیتر ل فلیپس، تنها کسی است که به این مسئله‌ی آزار‌دهنده توجه داشته و با بررسی 30 سال تجربه‌اش در دنیای تجارت سعی کرده راه حلی برای این مشکل پیدا کند. کتاب او به نام دیزاین بریف یا تفهیم طراحی، برای کمک به طراحان، معماران و تمام افرادی که مجبورند همزمان با حفظ هنر و کیفیت کارشان، سفارش‌دهنده را نیز راضی نگه دارند، نوشته شده است. به علاوه این کتاب را می‌توان یک اثر دوسویه نامید. زیرا برای مدیران، کارشناسان و تمامی کسانی که به عنوان کارفرما سراغ طراحان می‌روند نیز بسیار مفید واقع می‌شود. پس اگر می‌خواهید از طراحی برای مقاصد تجاری خود بهره بگیرید، این اثر راهنمایی مناسب برایتان خواهد بود.

 

 

4. نمی‌گذارم کسی اعصابم را بهم بریزد4. نمی‌گذارم کسی اعصابم را بهم بریزد

اگر از آن دسته افرادی هستید که از مواجه با مشکلات فرار می‌کنید و سعی می‌کنید نادیده‌شان بگیرد یا با آن‌ها کنار بیایید، این کتاب مناسب شما نیست. زیرا در این اثر، که حاصل تلاش‌های دو دکتر روانشناس است، خبری ازمثبت‌اندیشی ساده‌لوحانه و شعارهای پوچ نیست. بلکه آلبرت الیس و همکارش آرتور لانگ سعی کرده‌اند نگاهی واقع‌بینانه به زندگی داشته باشند و برای مسائل و احساسات ناراحت‌کننده که ما در روابطمان با اطرافیان دچارش می‌شویم، راه‌حل ارائه دهند. البته شاید هم بتوان گفت این کتاب دقیقا مناسب خود شما است. زیرا ما زمانی از مشکلات فرار می‌کنیم که ندانیم چطور باید از پسشان بربیاییم. اما با راهکارهای کارسازی که این کتاب در اختیار شما قرار می‌دهد دیگر نیازی به نادیده گرفتن احساسات ناخوشایندی که دیگران باعثش می‌شوند، نخواهد بود. همین دیدگاه واقع‌بینانه و راه حل محور، این اثر را در دسته‌ی کتاب‌های خودیاری روانشناسی با رویکرد رفتاردرمانی قرار داده است.

 

 

5. دموکراسی در محیط کار

تا چه حد احساس می‌کنید چیزی در اقتصاد امروز جهان سر جای خودش نیست؟ اگر شما نیز نظام امروز اقتصادی را که بر مبنای سرمایه‌داری رشد کرده و در باطن از دموکراسی فاصله گرفته مخرب و ناکارآمد می‌دانید، باید این کتاب را بخوانید. زیرا اقتصاددان آمریکایی سرشناس، ریچارد وولف، نیز با شما هم‌عقیده است. این اقتصاددان سوسیالیست نظام اقتصادی و سیاسی امروز را بسیار ناامیدکننده و آسیب‌زننده می‌داند. از همین رو تمام ایده‌های مبتکرانه و خارق‌العاده‌ی خود برای بهبود این وضعیت را در کتابش به نام دموکراسی در محیط کار، با شما به اشتراک می‌گذارد. مسلما این ایده‌ها می‌توانند تا حد زیادی از ناراحتی شما بکاهند و نگاهی امیدوارانه نسبت به آینده به شما ببخشند. زیرا تمام این ایده‌ها عملی و حساب شده هستند. به طوری که می‌توان هر کدام را به طور مستقیم در جامعه به اجرا درآورد. نه اینکه در سطح آرزو و شعاری بیهوده باقی بمانند.

 

 

6. کتاب پر مخاطب محدودیت صفر

6. کتاب پر مخاطب محدودیت صفر

آیا شما نیز به روش‌های جذاب و منحصر به فرد بومیان هر سرزمین برای شکرگزاری و عشق ورزیدن به خالق علاقه دارید؟ گویا انسان مدرن هر چقدر از طبیعت فاصله گرفت، راه و روش همراهی و بهره‌گیری از آن را نیز کم کم به فراموشی سپرد. اما بومیان خیلی خوب رموز طبیعت را حفظ کرده‌اند و سخاوتمندانه آن را در اختیار هر کس که به دنبالش باشد قرار می‌دهند. ایهالیا کالاهولن نیز از بومیان سرزمین هاوایی است که به عنوان استاد معنوی و درمانگر روحی، زندگی نویسنده‌ی محدودیت صفر را زیر و رو می‌کند. جو ویتالی اثر خود را با همین داستان و آشنا شدنش با کالاهولن شروع می‌کند. او از روش پاکسازی بومی‌ای به نام هواپونوپونو و تاثیر فوق‌العاده شگفت‌انگیزش برای تغییر مسیر زندگی و جذب خوبی‌ها، سخن می‌گوید. اگر به معجزه اعقتاد دارید این کتاب را بخوانید و اگر ندارید مطمئنا با خواندن این اثر، باورش خواهید کرد.

 

 

7. حضور در وضعیت صفر

هواپونوپونو شبیه راه و طریقی است که عارفان برای رسیدن به سلوک و در نهایت وصل شدن به عالم معنا طی می‌کردند. زمانی که کتاب قبلی را بخوانید و محدودیت صفر را درک کنید، با استفاده از روش پاکسازی بومیان هاوایی به نام هواپونوپونو می‌توانید هر روز در مسیر رسیدن به قدردانی و عشق بی‌پیرایه، گامی جلوتر بردارید. تا جایی که به مرحله‌ی نهایی یا همان وضعیت صفر برسید. بسیاری این وضعیت را عشق خالص، به معنی نبود هیچ گونه محدودیت و مانع، تعبیر می‌کنند. جو ویتالی در این اثر همراه با معرفی و توضیح حضور در وضعیت صفر، داستان‌های زیبا و دلنشینی از بیماران دارای اختلالات روانی که روش خودیاری و پاکسازی به سبک هواپونوپونو را امتحان کرده و درمان شده‌اند نیز بازگو می‌کند که مهر تاییدی بر تاثیرگذاری این روش پاکسازی بومی می‌باشند.

 

سخن آخر

در اینجا شما را با چند اثر جذاب و پرطرفدار که در کتابخانه‌ی فراسوی دانش موجود هستند، آشنا کردیم. کدام یک از این آثار را پیش‌تر خوانده بودید؟ نظرتان در مورد آن‌ها چیست؟ اگر کتابی به نظرتان دلنشین آمد می‌توانید آن را از کتابخانه‌ی ما امانت بگیرید و از خواندش لذت ببریید. در فراسوی دانش همواره به روی عاشقان کتاب باز است. منتظر نظرات شما هستیم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.